Wepuko PAHNKE GmbH

Wepuko PAHNKE je německá strojírenská a systémová inženýrská společnost specializující se na navrhování a výrobu vysokotlakých čerpadel a hydraulických kovacích lisů, včetně jejich pohonů a ovládacích prvků. Společnost je v těchto oborech globálním lídrem.

Naše produktové portfolio

Řada čerpadel zahrnuje plunžrová triplex čerpadla a radiální pístová čerpadla s regulovaným a konstantním průtokem. Wepuko PAHNKE také navrhuje a dodává kompletní jednotky a systémy podle specifikací zákazníka. Dále společnost nabízí kompletní systémy odkujení.

Pro koho pracujeme

Naše řešení lze nalézt v ropném a plynárenském průmyslu, chemických závodech, elektrárnách, těžkém průmyslu, ocelárnách a mnoha dalších aplikacích. Mezi zákazníky patří: Otto Fuchs a Citic Heavy Industries v hydraulických kovacích lisech a hydraulice pro těžební průmysl; SMS Meer, Vallourec & Mannesmann, Robert Bosch a ArcelorMittal v odvětví vodní hydrauliky a Shell, Petrobras, Petronas, Statoil, Gaz de France a Hyundai Heavy Odvětví v sektoru procesních čerpadel.

Wepuko PAHNKE dnes

V současné době společnost řídí paní Tanja Pahnke a zůstává silným inovátorem ve svých oborech. Skupina Wepuko PAHNKE zahrnuje společnosti ve Spojených státech, Číně, Rusku a České republice. Wepuko PAHNKE má také globální zastoupení ve více než 70 zemích.

Největší hydraulický systém na světě byl uveden do provozu v Norheinco v Číně v roce 2009 a největší lis na volné kování na světě uvedla společnost Wepuko PAHNKE do provozu v roce 2011 v Citic Heavy Industries v Číně. Oba používají hydraulickou jednotku Wepuko PAHNKE PMSD.

Konstrukce strojů a zařízení s tradicí

Společnost byla založena v roce 1932 Fritzem Thummem v Metzingenu v jihozápadním Německu. Jednou z mnoha inovací společnosti bylo zavedení velkých radiálních pístových čerpadel s velmi flexibilním systémem řízení a rychlým obrácením směru toku (1966).

Po převzetí firmy Wepuko rodinou Pahnke v roce 1996 byla společnost schopna představit know-how společnosti Hans-Joachim Pahnke, průkopníka v oblasti lisů na volné kování. Mezi inovace, které vyvinul Hans-Joachim Pahnke, patří kovací lis s dvousloupovou konstrukcí a PAHNKE Modified sinusoidální přímý pohon (PMSD drive) v roce 1975.

Milníky

1932 Wepuko založil v Metzingen Fritz Thumm
1973 PAHNKE Engineering založil v Düsseldorfu Hans-Joachim Pahnke, Fritz Thumm Jr. a Eric Koik
1996 Wepuko je převzata rodinou Pahnke
2002 Produkty obou společností jsou sloučeny do jedné společnosti
2011 Přejmenováno na Wepuko PAHNKE

www.wepuko.de

TRADICE & SLUŽBYzázemí stabilní a finančně zajištěné společnosti
s tradicí a výrobním závodemkomplexnosti poskytovaných služeb
SERVIS & BEZPEČNOSTpozáručního a rychlého
zásahového servisu v případě nouzeznalosti bezpečnostních norem a procedur
VÝZKUM & TECHNOLOGIEprůběžného výzkumu
a vývoje technologií a zařízenígarance nejvyšší úrovně technického řešení